Првог дана посете, у понедељак 8. јула, представнике Кооперативне Републике Гвајане у разгледање Београда повела је Маја Радовић, саветник за односе са јавношћу. Том приликом колеге из Гвајане обишле су здање Старог и Новог двора, односно данашње зграде у којима се налазе канцеларија председника Републике и Скупштина Града Београда. Такође, том приликом они су се упознали са делом нашег нобеловца Иве Андрића и посетили његов споменик у близини стана у коме је живео.
Потом су обишли Трг Николе Пашића и зграду Народне скупштине Републике Србије.

Након кратке паузе коју су направили у најстаријој градској посластичарници, где су се упознали са кулинарском традицијом наше земље, обишли су здање цркве Светог Марка. У наставку шетње дуж Булевара Краља Александра упознали су се са Универзитетским комплексом, Правним факултетом, Универзитетском библиотеком која је изграђена под покровитељством чувеног америчког индустријалца Карнегија, који је свој добротворни траг оставио и у Гвајани. Посетили су и зграду Електротехничког, Грађевинског, Геодетског и Архитектонског факлултата.

Са великим задовољством сликали су се крај скулптуре нашег чувеног научника Николе Тесле.

На крају обиласка Београда током првог дана посетили су Храм Светог Саве на Врачару и обишли крипту која је на њих оставила посебан утисак.


Другог радног дана боравка у Београду, руководиоци Комесаријата за земљиште и јавни премер били су гости ТВ Студио Б.


Републички геодетски завод посебно жели да се захвали директорки Студиа Б Ивани Вучићевић и менаџменту те ТВ куће што су омогућили да наши гости имају приступ чувеном видиковцу Београђанке са кога се пружа импресиван поглед на наш главни град.

Након завршеног радног дела студијске посете, организован је даљи обилазак знаменитости Београда. Овом приликом Републички геодетски завод посебно жели да се захвали директорки Музеја Југославије мр Неди Кнежевић и кустосима музеја на организацији посете и изузетном вођењу делегације Гвајане кроз изложбену поставку и Кућу цвећа. Том приликом наши гости показали су велико интересовање за информације које се тичу покрета несврстаних и веза између Гвајане и Србије.

Након краће паузе, делегација је облиазак наставила посетом Историјском музеју Србије где је у току изложба „Крај Великог рата 1917-1918“. Овом приликом Републички геодетски завод се посебно захваљује директорки музеја др Душици Бојић и особљу, а посебно кустосу који је обилазак изложбе учинио изузетним и оставио одличан утисак на госте РГЗ-а. Они су том приликом рекли да су импресионирани поставком као и улогом Србије у Првом светском рату.




За крај посете сачувано је оно најлепше од Београда, калемегданска тврђава, београдски Победник и најимпресивнији поглед у нашем граду, на ушће реке Саве у Дунав.

